ساختمان های پیش ساخته سبک و مقاوم در برابر زلزله

امروزه سبک سازی ساختمان در واقع اصلی ترین راه مبارزه با خسارات ناشی از زلزله محصوب می شود در همین راستا و در مقایسه لازم به ذکر است که وزن یک متر مربع ساختمان با استفاده از مصالح ساختمانی سنتی معادل حدود ۵۰۰ الی ۸۰۰ کیلوگرم به ازای هر متر مربع می باشد که این عدد در ساختمان های پیش ساخته با اسکلت فلزی و ساندویچ پانل یا P.V.C. به حدود ۱۴۰ الی ۲۰۰ کیلوگرم به ازاری هر متر مربع کاهش پیدا می کند.

در این سیستم ساختمانی از پانل های پیش ساخته که در ابعاد مختلف در محل کارخانه تولید می شوند استفاده می گردد. این پانل ها پس از حمل به محل اجرای پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن مونتاژ می گردد و ساختمان به مرحله بهره برداری می رسد.سازه LSF سازه ای پیش ساخته وسبک است که بر اساس طرح معماری ساختمان ،در محل کارخانه تولید شده وسپس در محل ساختمان بااستفاده از پیچ های سر مته ای ، بولت ها و سایر اتصالات نصب و بر پا خواهد شد.

سیستم سازه ی این ساختمان های سبک و مقاوم در برابر زلزله مانند سازه های فولادی عمل کرده و بارگذاری ، آنالیز و طراحی آن مطابق با آیین نامه های مورد تایید داخلی و خارجی می باشد ، همچنین رفتار سازه تحت تاثیر بار های وارده و مشاهده و مقایسه رفتار آن با موارد آیین نامه ، نتایج قابل قبولی را ارائه داده است و در نتیجه این سازه استحکام ، پایداری و کارآیی خود را با ضریب اطمینان بالایی به اثبات رسانیده است. در تکنولوژی سازه های پیش ساخته سبک کانکس ، اتصالات به صورت یکپارچه و  بر خلاف روش Large Panel که اتصالات به صورت کام و زبانه است، در روش سازه های پیش ساخته سبک، اتصالات به صورت جوش نقطه ای است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *